• heart.jpg
  • slide1.jpg

 W dniu 7 listopada 2019r. sześcioro wychowanków Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej w Giżycach wzięło udział w debacie młodzieżowej organizowanej przez fundację „Po drugie” na temat „ Kiedy kończy się granica między „spróbowaniem ” a nadużywaniem?”. Spotkanie odbyło się w klubokawiarni Stacja Falenica.

W trakcie spotkania poruszono takie zagadnienia jak bezpieczne wchodzenie wychowanków placówek w dorosłość? Co wpływa na to, że nastolatkowie sięgają po alkohol i narkotyki? Jakie są konsekwencje dla młodego człowieka, który po wyjściu z placówki będzie musiał radzić sobie często samodzielnie z tym problemem? Co działa, co pomaga, gdzie szukać pomocy ?

Wychowankowie mieli możliwość poznać realia samodzielnego wchodzenia w dorosłość będąc osobą z problemem uzależnienia przysłuchując się historii z życia podopiecznych fundacji oraz włączając się w czynny udział w dyskusji i bezpośredniej rozmowie z podopiecznymi fundacji.  Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni

B.Kucharska

W niedzielę 13.10.2019r wychowanków naszej placówki odwiedzili mili goście z Klubu Motocyklowego Boruta MC Poland Sochaczew. Dzieciaki obdarowani zostali słodyczami jednak największą atrakcją były motocykle. Wychowankowie mogli również porozmawiać z motocyklistami na tematy ich interesujące przy słodkim poczęstunku. Dziękujemy za odwiedziny i serdecznie zapraszamy po raz kolejny.

wych.  L. Szcześniak

Już dzisiaj zaczęliśmy przygotowania do kiermaszów bożonarodzeniowych, w których będziemy uczestniczyć. To fajny czas, spędzony z wychowankami, którzy chętnie angażują się w robienie ozdób oraz kartek świątecznych.

Dzięki uprzejmości firmy PGE Energia Odnawialna, grupa piętnastu wychowanków wraz

z opiekunami, mieli zapewniony dzień pełen emocji sportowych

2 października o godzinie 14. 00, wyruszyliśmy do Kielc, aby obejrzeć mecz piłki ręcznej

Superligi  w Hali Legionów. Kibicowaliśmy drużynie PGE Vive Kielce, która  pokonała Grupę Azoty Tarnów 52:30.

Dzieciaki dzień wcześniej przygotowały transparenty, które miały dopingować naszą drużynę, a także otrzymały koszulki i czapki z logo sponsora.

Nasz doping został zauważony przez komentatora, który w trakcie meczu pozdrowił kibicującą młodzież z Giżyc.

Po pełnym emocji meczu mieliśmy czas na zdjęcia ze zwycięską drużyną, od której otrzymaliśmy drobne upominki.

W drodze powrotnej czekała  nas  późna kolacja w McDonald, gdzie mieliśmy okazje wspólnie usiąść i porozmawiać z przedstawicielami firmy PGE, p. Moniką i p, Maćkiem, na temat wrażeń

z meczu i dalszych planów, niespodzianek jakie szykują dla nas w najbliższym czasie.

Na pożegnanie nasi przyjaciele z PGE, otrzymali od nas podziękowania w formie drobnego rękodzieła.

 Wychowawcy: D.Idźkowska, L. Szcześniak

Podkategorie

facebook_page_plugin

© 2018 powgizyce.pl

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok